Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Studenci ratownictwa medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach – Przemysław Wasilewski, Sebastian Czarniecki, Mateusz Gutkowski oraz Paweł Kopiczko zajęli III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ratownictwa (w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy) w Barczewie.

Sukces jest o tyle wyjątkowy, że studenci rywalizowali z zawodowcami – przedstawicielami OSP, PSP, GOPR-u, czy WOPR-u. Czteroosobowe drużyny brały udział w dziewiętnastu trudnych konkurencjach. Musieli między innymi ratować niemowlaka, pomóc wojskowej grupie antyterrorystycznej, udzielać pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych, wodnych oraz osobom poparzonym.


Jak mówi, Gabriela Zachłowska, opiekun grupy i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach – z wykonaniem wielu zadań problemy miały nawet służby zajmujące się tym na co dzień, stąd też sukces cieszy jeszcze bardziej.


Czytaj więcej: niebywalesuwalki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account