Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy medyczni domagają się lepszych warunków zatrudnienia i zmian w prawie. Chcą by ich pensje wzrosły o 1600 złotych, tak jak wypłaty pielęgniarek. Rząd na razie proponuje połowę z tej kwoty w dwóch etapach. Tomasz Wyciszkiewicz, koordynator dolnośląskiego protestu ratowników, mówi, że są oni gotowi zaostrzyć swoje działania.

- W piśmie tym mówimy, że ratownicy coraz częściej rozważają złożenie wypowiedzeń z pracy. Będzie zagrożenie dla naszych obywateli. Trzy nasze postulaty to: wyrównanie pensji do pielęgniarek, upaństwowienie systemu państwowe ratownictwo medyczne,  przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy o państwowym ratownictwie medycznym.

- Chodzi o lepsze warunki pracy - mówią protestujący.

- W służbie zdrowia, niestety, pracujemy po 12 godzin, a będąc zatrudnionym w większości na kontraktach to pracujemy po 24, 36 godzin ciągiem. Zdarza się tak, że są koledzy, którzy pracują po 400 godzin w miesiącu. W domu są gośćmi. Nie mamy kontaktu ze swoimi rodzinami, a będąc w domu po 2, 3 razy w miesiącu przebywać w domu to jest chore.

Czytaj więcej: radiowroclaw.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account