Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do końca roku potrwa budowa nowoczesnego Centrum Urazowego dla Dzieci. Powstaje ono w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Inwestycja kosztować będzie 9 mln złotych.

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trwa przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Kosztem 9 mln zł powstanie tu Centrum Urazowe dla Dzieci.

Zadaniem Centrum będzie kompleksowa diagnoza i leczenie ciężkich wielonarządowych obrażeń u dzieci i młodzieży. Dzięki nim zmniejszy się śmiertelność okołourazowa, a poszkodowane dzieci będą miały znacznie większe szanse na powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach było naturalnym kandydatem do utworzenia w nim dziecięcego centrum urazowego. – Jesteśmy szpitalem położonym w centrum kilkumilionowej aglomeracji o wysokiej renomie i niezbędnym wyposażeniu w sprzęt i aparaturę medyczną. Układ drogowy w regionie pozwala na dotarcie karetki do naszego szpitala w półtorej godziny niemal z każdego miejsca w województwie. Mamy też własne lądowisko dla helikopterów, co również wymagane jest od centrów urazowych - wyjaśnia Bartosz Grzybowski, zastępca dyrektora GCZD ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych.

Tak ważna inwestycja może wiązać się jednak z utrudnieniami dla pacjentów.

Czytaj więcej: slask.eska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account