Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

2 tys. złotych oferuje katowicki szpital ratownikom medycznym. Tyle samo mogą zarobić tam pracownicy fizyczni. Nieco więcej można zarobić w dziale zamówień publicznych

Pod koniec maja ratownicy medyczni zdecydowali się zastrajkować. Jednym z głównych postulatów było podniesienie wynagrodzeń w zawodzie. Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wynagrodzenia ratowników medycznych o 800 zł miesięcznie na tzw. etat przeliczeniowy - niezależnie od formy zatrudnienia. 400 zł miałoby zostać przyznane od 1 lipca br., a kolejne 400 zł - od 1 lipca 2018 r. Ratownicy postulują podwyżki w kwocie dwukrotnie wyższej - takiej, jaką dostały pielęgniarki (było to cztery razy 400 zł).

Tymczasem w Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach pojawiło się ogłoszenie, które wywołało oburzenie wśród ratowników medycznych. Lokalny szpital oferuje im pracę za 2 tys. zł brutto. Do tego dochodzi co prawda dodatek za charakter pracy. Swoje zadania będą musieli wykonywać na zmianach w godz. 7-19 oraz 19-7.

Ogłoszenie udostępniono na profilu "Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja" na Facebooku. Ratownicy zwracają w nim uwagę, że szpital szuka również innych pracowników. Za podobne stawki.

Czytaj więcej: finanse.wp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account