Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy medyczni w całym kraju prowadzą akcję protestacyjną. Nie wykluczają podjęcia głodówki. Zapewniają jednak, że pacjenci nie ucierpią.

Podwyżki takie jak otrzymały pielęgniarki, czyli 1,6 tys. zł, upaństwowienie ratownictwa medycznego oraz wprowadzenie zapisu o celowości finansowania w nowelizacji ustawy o Ratownictwie Medycznym to trzy główne postulaty, których realizacji domagają się ratownicy medyczni. Na Podkarpaciu pracuje ich około 800. Pielęgniarek - ponad 20 tys. - Rząd nas ignoruje a Ministerstwo Zdrowia na rozmowy z nami wysyła urzędników coraz niższego szczebla, którzy tak naprawdę nie mają wpływu na podejmowane decyzje - mówi Piotr Telega, sekretarz Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego WSPR w Rzeszowie.

Na ten tydzień związkowcy zaplanowali akcję informacyjną. Będą wręczać ulotki i wywieszać plakaty w instytucjach służby zdrowia. Jeżeli to nie przyniesie efektu, zapowiadają głodówkę. - Kiedy podejmowaliśmy protest, obiecaliśmy, że żaden pacjent nie ucierpi, więc sami narazimy własne zdrowie poprzez strajk głodowy. Rząd musi zdać sobie sprawę, że to ratownik medyczny jako często pierwszy ma styczność z ciężko chorym lub umierającym pacjentem i to od tego, jak on postąpi zależy, czy dany człowiek przeżyje. Za tę pracę dostaje od 1,6 do 2 tys. zł.

Nie chcemy kroci, domagamy się tyle, ile otrzymały pielęgniarki, czyli 1,6 tys. zł podwyżki - tłumaczy Telega. Kolejny postulat ratowników to upaństwowienie ratownictwa medycznego. - Teraz jest tak, że ktoś zakłada firmę, kupuje 10 karetek i może stawać do konkursu o świadczenie usług medycznych. Słyszał ktoś o prywatnej policji czy straży pożarnej lub organizowaniu konkursów na łapanie przestępców czy gaszenie pożarów. W ratownictwie medycznym to norma - ubolewa Telega.

Czytaj więcej: nowiny24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Endy1
+1 #1 Endy1 2017-06-10 11:28
Podwyżka dla wszystkich ratowników, nie ma mowy aby podwyżkę dostali tylko ratownicy medyczni pracujący w ratownictwie. Strajk należy zaostrzyć, aby rząd i społeczeństwo zrozumiało czym jest ratownictwo medyczne. Dzisiaj ratownik medyczny w Polsce nie jest szanowanym zawodem, rząd, dysponenci ratownictwa medycznego ( dyrektorzy szpitali ), społeczeństwo nie szanują ludzi, którzy ratują życie. Co to za kraj ?, na zachodzie zawód jest niezwykle szanowany, to zaszczyt być ratownikiem w takim kraju. Tutaj mówi się, że ratownik medyczny nic nie robi jak nie ma wyjazdu tylko odpoczywa, to lenie i nieroby. Przepraszam a czy Wojsko Polskie cały czas walczy na froncie a Straż Pożarna czy cały czas jest w akcji i gasi pożary, czy to też lenie i nieroby. To może jak jest taka opinia społeczna to zlikwidujmy te wszystkie służby, po co na nie płacić jak nie są potrzebne. Sami sobie damy przecież radę jesteśmy w końcu Polakami.
Zgłoś administratorowi
Endy1
+1 #2 Endy1 2017-06-10 11:29
Z A Ł O S N E. Dobrze, że wyjeżdżam z tego kraju do pracy za granicę. Jestem ratownikiem medycznym i tam w końcu będą mnie ludzie szanowali a i zarobki będą godne mojej pracy. Zachęcam wszystkich do wyjazdu, zostawcie ten burxel i jedzcie za mną, niech to cwaniactwo radzi sobie samo.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account