Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Śmigłowiec wraz z załogą medyczną rozpoczął sezonowy dyżur w bazie w Koszalinie (Zachodniopomorskie) – poinformował rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"Odpowiadamy na wszelkie wezwania do osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia" - powiedziała rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka. "Nasz specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego interweniuje w przypadkach nagłych urazów, upadków z wysokości czy wypadków komunikacyjnych" - wyjaśniła.

Jak zaznaczyła Sochacka, baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie jest jedyną w Polsce, uruchamianą na okres wakacji. "Od 1 czerwca do 5 września br. na lotnisku w Zegrzu Pomorskim swój dyżur pełnić będzie śmigłowiec wraz z załogą, składającą się z pilota, lekarza i ratownika medycznego. Wzmożony ruch turystyczny to wzrost liczby wypadków i nagłych zdarzeń, które wymagają naszej interwencji" - dodała.

Dyżur zespołu medycznego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie pełniony codziennie od godz. 7 rano do godz. 20.

"Podstawowy promień naszego działania to 60 km, wówczas nasza gotowości do startu po otrzymaniu wezwania jest do 3 minut. Realizujemy także loty na dłuższych dystansach. Kiedy jesteśmy wezwani na odcinek do 130 km, wtedy nasza gotowość do startu może zwiększyć się do 6 minut" - powiedziała Sochacka.

Czytaj więcej: portalsamorzadowy.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account