Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przez trzy dni, 19 zespołów ratowniczych z całego kraju, a nawet z zagranicy, weźmie udział w VIII Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się w Chełmie. Konkurencje będą rozgrywane na terenie miasta i w okolicy, w programie jest także piknik medyczny i parada ambulansów.

Mistrzostwa Regionalne Ziemi Lubelskiej odbywają się w Chełmie po raz drugi. Mistrzostwa mają charakter szkolenia medycznego dla członków zespołów wyjazdowych, jest to także możliwość wymiany doświadczeń w zakresie organizacji placówek, wdrażania nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych.

Głównym celem organizowanych mistrzostw jest doskonalenie umiejętności służb ratunkowych, a symulowane konkurencje rozegrane będą w warunkach przypominających sytuacje zagrożenia życia z jakimi ratownicy spotykają się codziennie. Sędziami poszczególnych konkurencji będą lekarze, pielęgniarki ratunkowe oraz ratownicy medyczni legitymujący się ogromną wiedzą praktyczną, jak i teoretyczną.

W zmaganiach wezmą udział załogi medyczne z takich miast jak: Zamość, Konin, Biała Podlaska, Szczecin, Gdynia, Rzeszów, Lublin, Olsztyn, Legnica, Kraków, Świdnica, Suwałki, Warszawa, Białystok, Mielec, Katowice, Chełm oraz Łuck (Ukraina). Uroczystość otwarcia mistrzostw zaplanowano na środę 31 maja o 16.30.

Czytaj więcej: chelm.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account