Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jurek Owsiak nie ingeruje w protest ratowników medycznych. Zapytany podczas wizyty w Ostrowie Wielkopolskim o to, czy wspiera medyków w ogólnopolskim proteście przyznał, że z pewnością popiera ich i wierzy, że zasługują na lepsze warunki pracy. Ale chęć współpracy musi wychodzić z obu stron, a ratownicy wstawiennictwa Owsiaka w Ministerstwie Zdrowia nie chcieli - powiedział prezes fundacji WOŚP.

Przypomnijmy, trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych, którzy domagają się podwyżek i lepszych warunków pracy. W miniony czwartek Ministerstwo Zdrowia ustosunkowało się do postulatów środowiska medyków, ale to nie satysfakcjonuje związków zawodowych ratownictwa medycznego.

Podczas konferencji prasowej w ostrowskim szpitalu pod adresem Jurka Owsiaka, prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padło pytanie o to czy popiera protest. Owsiak ustosunkował się do całej sytuacji. – Bardzo dużo chcieliśmy zrobić dla ratowników medycznych (…). Temat jest nam blisko, ale też chcę zaapelować do ratowników, żeby byli razem w swoich sprawach. (…) Środowisko odwróciło się od nas, poczuliśmy gorący „hejt” na plecach – mówił Jurek Owsiak.

Więcej: wlkp24.info

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account