Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe (pod tą nazwą od 2000 roku) szykuje się do obchodów 70-lecia działalności. Portal Ratownik-med.pl patronuje medialnie tej wspaniałej uroczystości.

Jednym z elementów zaplanowanych na październik br. uroczystości z okazji jubileuszu ma być wydawnictwo albumowe poświęcone historii naszego pogotowia. Dlatego organizatorzy apelują o udostępnienie pamiątek, głównie zdjęć, dokumentujących działalność ratowników.

Osoby, które posiadają fotografie z przeszłości sądeckiego pogotowia, proszone są o kontakt pod numerami telefonów: 698 944 193 (Maciej Ziemba) lub 505 014 334 (Ryszard Ligiera).

Za początki pogotowia w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie uznaje się 1947 rok, kiedy dzięki Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi pojawiła się w mieście pierwsza karetka. Przez lata pogotowie zmieniało siedziby – funkcjonowało przy ul. Lwowskiej, Piotra Skargi, Długosza i Waryńskiego, obecnie przy ul. Śniadeckich. Różne były też formy organizacyjne i struktury. Np. sporo czasu za pojazdy odpowiadała powiązana, ale będąca odrębną jednostką Kolumna Transportu Sanitarnego.

1 kwietnia 2000 roku powstał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ze stacją główną w Nowym Sączu i filią w Krynicy.

Organem założycielskim dla Sadeckiego Pogotowia Ratunkowego od niemal 20 lat jest Powiat Nowosądecki. Działania ratownicze prowadzone są na terenie miasta i powiatu, a pogotowie dysponuje podstacjami w Grybowie, Jasiennej, Łącku, Łososinie Dolnej, Krynicy, Nawojowej, Piwnicznej, Rytrze i Starym Sączu.

Główne uroczystości z okazji 70-lecia sądeckiego pogotowia mają odbyć się 13 października 2017 roku – w Dzień Ratownictwa Medycznego.

(iw), zdjęcia z archiwum Sądeckiego Pogotowia ratunkowego oraz zbiorów prywatnych

Źródło: twojsacz.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account