Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Druga edycja mistrzostw odbędzie się 20 maja 2017 roku w Augustowie. Organizowane wydarzenie ma na celu sprawdzenie stopnia wyszkolenia uczestników Mistrzostw w zakresie ratownictwa oraz podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych.

Mobilizowanie uczestników do współzawodnictwa i do intensywnego szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego będzie rzutowało na skuteczność akcji ratunkowych podejmowanych w codziennej służbie strażaków-ochotników. Istotnym elementem mistrzostw jest fakt, że punkty zadań medycznych są rozmieszone w kilku lokalizacjach na terenie miasta Augustowa co umożliwi mieszkańcom zobaczyć z czym na co dzień zmagają się strażacy i ratownicy medyczni. Podniesie do znacznie świadomość konieczności podejmowania działań mających na celu niesienie pomocy osobom w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia przez świadków zdarzenia.

Głównymi organizatorami wydarzenia są : OSP Augustów – Lipowiec oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach, a współorganizatorem Areszt Śledczy w Suwałkach. Pomysłodawcami projektu są Katarzyna Zackiewicz, Katarzyna Raczkowska i Dariusz Przybysz ratownicy medyczni, na co dzień pracujący w Zakładzie Pomocy Doraźnej w Augustowie.

Uczestnikami Mistrzostw będą 4 osobowe zespoły z OSP, które zmagać się będą w 7 zadaniach (6 zadań medycznych i 1 zadanie sprawnościowe połączone z testem wiedzy z zakresu ratownictwa i pożarnictwa). Rozpoczęcie zawodów będzie miało miejsce o godz. 10.00 w Remizie OSP Augustów-Lipowiec na ul. Tartarcznej 27, a zakończą się spotkaniem integracyjnym na terenie Oficerskiego Yacht Clubu R.P. Pacific WDW w Augustowie.

Więcej: augustowskireporter.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account