Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Prawie 20 załóg z całego kraju zgłosiło się na I Podkarpackie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym - Mielec 2017 – przekazuje Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy mieleckiego pogotowia ratunkowego.

– To więcej niż pierwotnie zakładaliśmy, ale okazało się, że zainteresowanie pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym regionie jest bardzo duże, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw wymaganiom środowiska ratowniczego – mówi Paweł Pazdan, dyrektor mieleckiego pogotowia ratunkowego.

Impreza odbędzie się pod patronem honorowym Marszałka Województwa, Wojewody Podkarpackiego oraz Starosty Powiatu Mieleckiego.

Mistrzostwa w ratownictwie medycznym, które od wielu lat odbywają się na terenie całego kraju są okazją do podniesienia i sprawdzenia kwalifikacji zawodowych ratowników medycznych. – Nasi zawodnicy startowali w różnych zakątkach kraju, ale nigdy nasze województwo nie było gospodarzem takiego wydarzenia. Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego zaproponował mistrzostwa w Mielcu a my, ze względu na fakt, że to impreza bardzo wartościowa, zdecydowaliśmy się być prekursorami na naszym terenie – opowiada Paweł Pazdan.

Czytaj więcej: hej.mielec.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account