Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już czwarty raz w Grudziądzu odbędzie się Ogólnopolskie Sympozjum Ratowników Medycznych. Będą też goście z zagranicy. - Przyjadą do nas ratownicy ze Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Czech i Danii. Nasze sympozjum jest bardzo dobrze odbierane i przygotowywane na najwyższym poziomie, stąd tak szerokie zainteresowanie - mówi Mirosław Bałka, prezes Grudziądzkiego Stowarzyszenia Ratowników Medycznych, główny organizator przedsięwzięcia.

Mirosław Bałka, prezes GSRM:- Każdego roku wychodzą nowinki, prowadzone są badania, zmieniają się standardy postępowania z pacjentem. Sympozjum jest tym miejscem, gdzie spotykamy się z wybitnymi naukowcami w swoich dziedzinach, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą, byśmy jeszcze skuteczniej mogli nieść pomoc. Tym razem pogłębimy m.in. wiedzę z zakresu: opieki nad pacjentami z zawałami, postępowania przy udarach mózgu czy zatruciu tlenkiem węgla.

Ponadto policjanci z grudziądzkiej komendy poprowadzą warsztaty. Podczas aranżowanych scenek omówią postępowanie i współpracę z nami w przypadku agresywnych pacjentów. Ostatnio coraz częściej dochodzi do ataków na ratowników medycznych i stąd potrzeba byśmy wiedzieli jak się w takich przypadkach zachować, aby działania służb były skoordynowane.

Mirosław Bałka, prezes GSRM: - Chcemy nią uhonorować osoby, które w szczególny sposób promują i działają na rzecz ratownictwa medycznego. Kto dostanie „Wiktora”? Niech to zostanie niespodzianką. Ogólnopolskie sympozjum ratowników medycznych zaplanowano na dni 17-19 maja w Hotelu Rudnik. Głównym organizatorem jest Grudziądzkie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych, a współorganizatorami: Wojewódzka Stacji Pogotowia Ratunkowego w Katowicach i Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Źródło: pomorska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account