Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego (KZZPRM), potwierdza zaplanowane na 25 kwietnia spotkanie Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych z przedstawicielami ministerstw zdrowia i finansów.

Rozmowy zaczną się o godz. 14.30 w siedzibie resortu zdrowia przy ul. Miodowej i mają dotyczyć podwyżek. Propozycja spotkania jest reakcją na list wysłany do premier Beaty Szydło 15 marca, w którym ratownicy postawili konkretne oczekiwania i zażądali ich spełnienie w całości.

Odpowiedź w ostatni dzień ultimatum
Ratownicy dali rządzącym 30 dni na reakcję pod groźbą ogólnopolskiego protestu i doczekali się odpowiedzi - nadeszła ostatniego dnia ultimatum. W liście domagano się podwyżek, likwidacji prywatnego ratownictwa i przyspieszenia prac nad tzw. dużą nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (PRM).

- Plan minimum to natychmiastowa podwyżka w wysokości 800 zł, by zrównać nasze dochody z pensjami pielęgniarek. Potem chcielibyśmy, by nasze wynagrodzenia rosły równolegle ze wzrostem pensji białego personelu, a te we wrześniu mają wzrosnąć do 1200 zł, a za rok - do 1600 - mówi Rynkowi Zdrowia przewodniczący Roman Badach-Rogowski.

Przypomnijmy: pierwszy efekt listu otwartego już był. 16 marca z ratownikami spotkał się wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Czytaj więcej: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account