Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na tegorocznym Motor Show w Poznaniu zadebiutowały motocykle ratownicze BMW. Dwa pokazane na stoisku BMW Motorrad modele R1200GS i F700GS ilustrują jak powinien wyglądać motocykl ratowniczy przygotowany do niesienia skutecznej pomocy wszędzie tam, gdzie liczy się czas dotarcia do poszkodowanego.

Pomysł wykorzystania motocykli w systemie ratownictwa medycznego nie jest nowy. W Polsce ratownicy medyczni praktycznie nie korzystają z jednośladów. Motoratownicy działają w kilku miastach Polski i z nielicznymi wyjątkami nie są włączeni do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego działając społecznie.

W dużych aglomeracjach motocykl jest najszybszym środkiem dotarcia do poszkodowanego. Poza brakiem noszy, wyposażenie motocykla ratunkowego nie różni się od wyposażenia karetki Specjalistycznej i Paramedycznej , dzięki czemu ratownik jest w stanie udzielić na miejscu skutecznej pomocy. W przypadku gdy konieczny jest transport do szpitala, zadaniem ratownika jest profesjonalnie ustabilizować stan poszkodowanego do czasu przyjazdu klasycznej karetki do transportu pacjenta.

Czytaj więcej: autostuff.pl

fot. BMW

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account