Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku ratownicy medyczni zatrudnieni są albo na etatach, albo na kontraktach. - Ostatnio podpisywane były nowe, korzystniejsze dla ratowników medycznych, kontrakty - mówi jeden z pracowników szpitala.

- Niestety, dla etatowych ratowników medycznych podwyżki nie było. A zarabiamy mniej niż zatrudnieni na takich samych stanowiskach w szpitalach w Toruniu czy Bydgoszczy, a te szpitale również podlegają urzędowi marszałkowskiemu w Toruniu. reklama

Ratownicy medyczni z włocławskiego szpitala twierdzą, że dysproporcje w wynagrodzeniach pomiędzy ratownikami włocławskimi a toruńskimi i bydgoskimi sięgają kilkuset złotych. Ale dysproporcje wynagrodzeń dotyczą także ratowników medycznych zatrudnionych we włocławskim szpitalu. - Kierowcy- ratownicy medyczni zarabiają o 450 złotych mniej niż ratownicy medyczni - mówi jeden z kierowców. I dodaje: - Dla dyrekcji szpitala jesteśmy tylko kierowcami, ale, na przykład dla prokuratury, już ratownikami medycznymi, którzy także ponoszą odpowiedzialność za pacjenta. Ile konkretnie zarabia kierowca-ratownik medyczny zatrudniony na etacie we włocławskim szpitalu. - Wraz z dodatkiem stażowym na rękę otrzymuję miesięcznie 1400 złotych - przyznał jeden z nich. Czy jest szansa na podwyżkę dla tej grupy pracowników? Z Markiem Bruzdowiczem, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, nie udało się nam wczoraj porozmawiać. Skontaktowaliśmy się natomiast z radnymi województwa, którzy zasiadają w Radzie Społecznej włocławskiego szpitala - Stanisławem Pawlakiem (SLD) i Wojciechem Jaranowskim (PiS).

Czytaj więcej: pomorska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account