Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

SANOK/ PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki wydała pozytywną opinię w sprawie utworzenia Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na najbliższą sesję Rady Powiatu Sanockiego.

Wojewoda podkarpacki zauważyła w opinii, że „…zapewnienie sprawnego realizowania zadań systemu: Państwowe Ratownictwo Medyczne przez podmiot leczniczy, w szczególności w zakresie udzielania świadczeń przez zespoły ratownictwa medycznego oraz obsługi zgłoszeń przez dyspozytorów medycznych, wymagają ukierunkowania działalności dysponenta na opisywany rodzaj działalności , co wydaje się niemożliwe w przypadku, gdy w jego strukturze działa jeszcze szpital, przychodnia, ośrodek zdrowia i liczne zakłady udzielające świadczeń zdrowotnych w innych rodzajach – napisała w pozytywnej opinii Ewa Leniart.

Według wojewody podkarpackiego utworzenie Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku pozwoli zwiększyć efektywność finansowania zadań realizowanych przez zespoły ratownictwa medycznego, ponieważ środki pochodzące z NFZ będą mogły być przeznaczone bezpośrednio na pokrycie kosztów ich funkcjonowania.
Podczas najbliższej sesji Rada Powiatu Sanockiego, która odbędzie się w połowie przyszłego tygodnia, radni otrzymają projekt uchwały wraz ze statutem.

Źródło: esanok.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account