Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ogromne oburzenie w powiecie dębickim wzbudziły plany aktualizacji do Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Okazuje się, że od 1 lipca w powiecie ma być o jedną karetkę mniej. – To niedopuszczalne, że chce się oszczędzać na naszym zdrowiu – komentują mieszkańcy.

– Zagrożenia są coraz większe, mamy dwa węzły autostradowe. A tutaj jakaś mapa zagrożeń wskazała, że tę karetkę trzeba zabrać. Zostajemy pozbawieni karetki specjalistycznej, kiedy życie ludzkie jest bezcenne, a pierwsze minuty w nagłych wypadkach są najważniejsze – mówią oburzeni mieszkańcy.

Samorządowcy interweniują u wojewody podkarpackiej Ewy Leniart w tej sprawie. Jej rzecznik Małgorzata Waksmundzka-Szarek informuje natomiast, że planowane zmiany są próbą zoptymalizowania rozmieszczenia zespołów ratownictwa medycznego na terenie całego województwa podkarpackiego, biorąc pod uwagę zapewnienie jak najkrótszego czasu dotarcia ww. zespołów na miejsce zdarzenia.

Rzeczniczka dodaje, że teraz prowadzone są konsultacje w tej sprawie, ale jak mówi – jest jednak wysoce prawdopodobne, że omawiane zmiany nie zostaną wprowadzone, ponieważ w związku z otrzymywanymi informacjami, obowiązujące umowy w ratownictwie medycznym mają zostać aneksowane z mocy prawa do 30 czerwca 2018 r. W takim przypadku zostanie utrzymany stan obecny.

Więcej: rdn.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account