Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Posłowie będą mieli do dyspozycji karetkę z obsługą medyczną. Przez trzy lata będzie dyżurowała przed Sejmem - jak najbliżej sali plenarnej, kiedy będą obradować parlamentarzyści. Realizacja tego pomysłu wyniesie 1,3 mln zł.

O sprawie dowiedział się "Super Express". Posłom nie tylko zapewniono ambulans z ratownikiem, pielęgniarką i lekarzem. Dzień przed posiedzeniem, czyli kiedy posłowie przyjeżdżają do Warszawy, w Domu Poselskim ma też dyżurować lekarz - specjalista chorób wewnętrznych.

Skąd ten pomysł? Kancelaria Sejmu podkreśliła, że karetka służy nie tylko posłom, ale także innym uczestnikom posiedzeń m.in. pracownikom, gościom, dziennikarzom czy uczestnikom wycieczek. - W tej kadencji zdarzyły się sytuacje, które wymagały interwencji dyżurującego zespołu ratownictwa medycznego - dodała.
Zapytany o sprawę poseł Platformy Obywatelskiej Michał Kamiński powiedział, że on sam nigdy nie korzystał z karetki ani pomocy lekarza w Sejmie.

Źródło: o2.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account