Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Historia Michała Drzymały zapewne nie jest znana ratownikom medycznym pracującym w Anglii. Tymczasem przesunięcie karetki, w której właśnie opatrywali pacjenta, nosiło znamiona walki z niedogodnościami mniej-więcej w ramach obowiązujących przepisów prawa.

Kierujący czerwonym Mini Cooperem o numerze rejestracyjnym zaczynającym się na RJ60 miał bardzo pilną potrzebę zaparkowania na Pelican Lane w Newbury 29 grudnia ubiegłego roku. Na drodze stanęła mu jednak karetka pogotowia, w której właśnie opatrywany był pacjent. Ratownicy byli z tyłu, około pięćdziesięcioletni mężczyzna postanowił wziąć więc sprawy w swoje ręce. Mierzący 1,78 metra biały mężczyzna wsiadł do szoferki karetki, zwolnił hamulec ręczny, po czym przepchnął pojazd w taki sposób, żeby nie zagradzał wjazdu na miejsce parkingowe.

Policja ma nadzieję, że ujawniając markę samochodu i fragment tablicy rejestracyjnej uzyska pomoc pozwalającą zidentyfikować sprawę. Funkcjonariusze chcą z nim odbyć rozmowę na temat pojazdów uprzywilejowanych, a także praw i obowiązków obywatela.

Źródło: anglia.today.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account