Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do karetek pogotowia ratunkowego w Wielkopolsce trafiło 300 pluszowych misiów. Są one niezwykle pomocne, gdy ratownicy muszą zbadać, opatrzyć lub podać leki dzieciom np. poszkodowanym w wypadkach.

Każdego dnia w Wielkopolsce aż 8 razy karetki pogotowie wyjeżdżają, aby udzielić pomocy małym dzieciom. Zbadanie i opatrzenie rannego kilkulatka  lub podanie mu leku jest zdecydowanie trudniejsze niż osobie dorosłej.

- Dziecko się często broni, nie pozwala się zbadać, albo żeby zrobić mu zastrzyk. Nie pomagają zapewnienia, że to nie będzie bolało  - opowiada w rozmowie z Radiem ESKA Robert Judek, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Nieocenioną pomocą okazują się... pluszaki, stąd już kilka lat temu przeprowadzono akcję pod hasłem „Misie ratują życie”. Teraz akcję udało się reaktywować za sprawą nowego sponsora.

- Taki miś okazuje się pomocny. Dziecko zaczyna się nim interesować, co odwraca jego uwagę od tego, że my podajemy mu lek drogą dożylną czy domięśniową – chwali zalety pluszaków Judek.

Czytaj więcej: poznan.eska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account