Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bracia kapucyni i wolontariusze z Fundacji Kapucyńskiej zorganizowali w Warszawie szkolenie dla bezdomnych, które ma im pomóc w przetrwaniu zimy. Z bezdomnymi spotkał się Tomasz Sanak, ratownik medyczny, uczestnik misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Podczas warsztatów uczył bezdomnych, co zrobić, aby przeżyć, gdy temperatura ciała spadnie poniżej 35 stopni Celsjusza.

– Przede wszystkim chcę ich uczulić, aby nie byli obojętni na to, co dzieje się z drugim człowiekiem – mówi Tomasz Sanak. Jego zdaniem nawet wśród tak zwanych „zwykłych ludzi” brak jest takiej empatii. Jednym z uczestników szkolenia był Jerzy. Ma 64 lata i od szesnastu lat mieszka na ulicy. – Kapucyni i wolontariusze z Fundacji cały czas uczulają nas, że mamy na siebie uważać i nie pić alkoholu – mówi.

Hipotermia – jak pomóc
Każdy może dowiedzieć się, jak pomóc osobie w hipotermii. Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie uruchomiło stronę na www.hipotermia.edu.pl, gdzie udziela praktycznych lekcji. Co roku z powodu wychłodzenia umiera w Polsce od 300 do 600 osób.

Źródło: rdc.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account