Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zgodnie z planem od lipca 2017 roku w województwie będziemy mieli dwie centralne dyspozytornie karetek. Po karetkę będziemy dzwonić do Torunia.

Dyspozytornia we Włocławku przygotowuje się do likwidacji. To już ostatnie miesiące, kiedy pacjent dzwoniąc po karetkę łączy się z dyspozytorem we Włocławku. Do końca czerwca 2017 r. punkt ten zostanie zlikwidowany.

- Otrzymaliśmy 10 kompletów sprzętu, które po nowym roku będą montowane w naszych karetkach - mówi Józef Mazier-ski, dyrektor pogotowia we Włocławku. - Specjalistyczne urządzenia zostały kupione przez wojewodę i nam użyczone. To już definitywny koniec walki o dyspozytornie.

- Pogodziliśmy się z faktem, że dyspozytorni we Włocławku nie będzie - dodaje szef pogotowia. - Postaramy się zrobić wszystko, aby pacjenci nie odczuli różnicy. Od lipca 2017 roku w naszym województwie będą istniały tylko dwie dyspozytornie: w Toruniu i Bydgoszczy. Pacjenci z Włocławka i okolic będą dzwonić po karetkę do Torunia. Karetki nadal będą stacjonowały w tych samych miejscach, których są dotychczas. Zmieni się jedynie osoba, z którą będziemy się łączyli po wybraniu numeru alarmowego. I to właśnie ta osoba zdecyduje, z którego punktu wyśle karetkę do pacjenta.

Czytaj więcej: pomorska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account