Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ministerstwo zdrowia jest przeciwne tworzeniu dodatkowych filii dyspozytorni pogotowia ratunkowego w Małopolsce. Zdaniem ministerstwa dwie dyspozytornie w Małopolsce wystarczają. Te działają obecnie w Krakowie i Tarnowie. Jak jednak zapowiada wojewoda Małopolski Józef Pilch, to nie koniec walki o taką placówkę w Nowym Sączu.

W Nowym Sączu dyspozytornia została zlikwidowana niespełna 4 lata temu. Apele by ją przywrócić jak dotąd nie przyniosły rezultatów. Teraz w piśmie skierowanym do redakcji Radia Kraków rzeczniczka ministerstwa zdrowia informuje, że dla województwa małopolskiego przewiduje się funkcjonowanie nie więcej niż dwóch dyspozytorni.

"Ta dyspozytornia jest potrzebna dla mieszkańców całego regionu. Nie zamierzamy zakończyć rozmów i analiz. Pan wojewoda prosi o cierpliwość i o to, by nie przywiązywać się do tych opinii" - twierdzi w rozmowie z Radiem Kraków Krzysztof Marcinkiewicz z biura wojewody małopolskiego.

Dwie dyspozytornie przewidziane są dla województw, w których mieszka od 2 do 4 milionów osób. W opinii ministra zdrowia, tworzenie filii, czy też większej liczby dyspozytorni medycznych jest nieuzasadnione.

Więcej: radiokrakow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account