Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do połowy października poznamy projekty trzech ustaw dotyczących służby zdrowia: o sieci szpitali, o podstawowej opiece zdrowotnej i o państwowym ratownictwie medycznym. Czy to efekt tego, że w sobotę na ulicach stolicy wspólnie manifestowali lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci i inne zawody medyczne?

– Pan minister Radziwiłł został zobligowany przez panią premier do przeprowadzenia zmian. W ramach tych zmian, które zaproponuje do 15 października, będą trzy projekty ustaw: projekt ustawy o sieci szpitali, o podstawowej opiece zdrowotnej i o państwowym ratownictwie medycznym – zapowiedział w niedzielny poranek na antenie Radia Zet Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W sobotę w Warszawie odbyła się manifestacja Porozumienia Zawodów Medycznych, które domaga się zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia i żąda wzrost płac. „Konieczny jest natychmiastowy istotny wzrost nakładów na publiczną ochronę zdrowia i wzrost pracowniczych wynagrodzeń” – napisali w niedawnym liście otwartym Porozumienia Zawodów Medycznych do premier Beaty Szydło.

Podczas sobotniej manifestacji Konstanty Radziwiłł mówił, że w wyniku wieloletnich zaniedbań, służba zdrowia w naszym kraju jest w bardzo złej kondycji. – Rząd z wielką energią i wolą przystępuje do zmian – zadeklarował minister obiecując, że nakłady na służbę zdrowia będą systematycznie wzrastać.

– Nie stanie się to z dnia na dzień, ale gwarantuję, że nakłady na służbę zdrowia będą coraz wyższe z każdym rokiem. To przełoży się na sytuację pacjentów, którzy będą leczeni lepiej, ale także na lepszą sytuacje wszystkich pracowników służby zdrowia – mówił. Minister Radziwiłł zaapelował do demonstrantów o dialog oraz ponownie zaprosił przedstawicieli Porozumienia Zawodów Medycznych na spotkanie w najbliższy wtorek.

Czytaj więcej: gazetalekarska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account