Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Firma Techstars zaprezentowała swą najnowszą technologię, która ułatwi pracę strażakom oraz ratownikom medycznym. Aplikacja o nazwie HAAS Alert powiadomi bowiem wszystkich kierowców o zbliżaniu się pojazdu ratowniczego, co umożliwi odpowiednio wcześnie oczyszczenie drogi.

W pracy ratowników medycznych czy też strażaków, najważniejsze jest jak najszybsze dotarcie na miejsce zdarzenia, gdyż w ratowaniu życia liczy się każda sekunda. Tymczasem zatłoczone miasta toną w korkach, więc pojazdy ratowników muszą się przez nie przebijać, a to znacznie je spowalnia.

Firma Techstars opracowała jednak rozwiązanie, które może w tym znacznie pomóc. Stworzyła specjalną aplikację mobilną o nazwie HAAS Alert, która w czasie rzeczywistym dostarcza na smartfony powiadomienia dotyczące zbliżających się pojazdów ratowniczych. Kierowca może więc odpowiednio wcześnie zjechać do boku jezdni, by przepuścić karetkę lub wóz straży.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Każdy pojazd ratowniczy dysponuje systemem HAAS Alert, który automatycznie wysyła powiadomienia na smartfony kierowców wyposażonych w to narzędzie. Dodatkowo ostrzega też pieszych oraz rowerzystów.

Na razie aplikacja działa tylko w Chicago oraz Grand Rapids w Michigan.

Więcej: technowinki.onet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account