Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Poseł PiS pyta ministra, czy zakaże akcji strajkowych w szpitalach. Eksperci twierdzą, że to możliwe.

Delegalizacji strajków w placówkach sprawujących bezpośrednią opiekę nad pacjentami domaga się w interpelacji do ministra zdrowia poseł PiS Piotr Uruski. Jego zdaniem strajk powinien być zakazany w szpitalach, w pogotowiu ratunkowym, oddziałach dyżurnych, ratownictwa medycznego, intensywnej terapii, w centrach urazowych, ale też na oddziałach z leczeniem planowanym, bo opóźnienie zabiegu może zagrażać pacjentom. „Zachodzi konieczność podjęcia jednoznacznego stanowiska ministra zdrowia w przedmiocie prowadzenia akcji strajkowych" – czytamy w interpelacji, która czeka na odpowiedź Konstantego Radziwiłła. Propozycja oburzyła lekarzy. Eksperci jej nie przekreślają.

Groźne ograniczenie
– To smutne i niestosowne, zwłaszcza na tle ostatnich wydarzeń: zeszłotygodniowej śmierci anestezjolog w czwartej dobie dyżuru i zaplanowanego na 24 września wielkiego protestu pracowników służby zdrowia – mówi dr Daniel Patecki, szef Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. I dodaje, że zamiast poprawić warunki pracy, rząd chce ograniczyć lekarzom ich prawa.

Czytaj więcej: rp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

sheep
0 #1 sheep 2016-08-20 19:37
no, macie być cicho i zapier... za pół darmo i niczego nie żądać, nie dopominać się swoich praw, a tak swoją drogą kiedy uznają ratowników jako slużbę mundurową? eh
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account