Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewódzki Szpital Zakaźny przy Wolskiej zażądał pieniędzy za zbadanie strażaka ochotnika, który po skaleczeniu miał kontakt z krwią rannego w wypadku mężczyzny. - Myśleliśmy, że jesteśmy chronieni - mówi z rozgoryczeniem  strażak OSP Grzegorz Nizio.

Nad ranem w Ożarowie Mazowieckim doszło do śmiertelnego wypadku.  Na miejsce przyjechali strażacy-ochotnicy. Wyciągnęli poszkodowanego z auta.
- Reanimowałem człowieka, a po chwili kolega mnie zmienił. Ja zamykałem rany otwarte, miałem zakrwawione rękawiczki, skaleczyłem się i doszło do kontaktu krwi poszkodowanego z moją – relacjonuje Grzegorz Nizio z OSP w Ożarowie Mazowieckim. Mężczyzny nie udało się uratować.

"Myślałem, że jesteśmy chronieni"

Jak mówi, na miejscu był lekarz, który pobrał krew od zmarłego i kazał strażakowi pojechać do szpitala zakaźnego. Miał zrobić badania, żeby sprawdzić, czy niczym się nie zaraził.

– Tam zaczęła się cała nieprzyjemna sytuacja –  mówi Nizio.

- Odmówiono mi na początku wykonania badań. Godzinę trwały ustalenia, kto ma za takie badania zapłacić. Myśleliśmy, że jako strażacy jesteśmy chronieni przez służbę zdrowia – mówi z rozgoryczeniem strażak.

Czytaj więcej: tvnwarszawa.tvn24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account