Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

39-letni mieszkaniec gminy Korsze wezwał służby ratunkowe twierdząc, że jego matka najadła się leków i pilnie potrzebuje lekarza. Kiedy policjanci oraz służby medyczne przyjechały na miejsce okazało się, że wezwanie było bezpodstawne.

Wielokrotnie na numery alarmowe dzwonią osoby, które niepotrzebnie blokują linię alarmową, np.: głuche telefony, telefony wykonane dla żartu czy pomyłki telefonicznej.

Do takich interwencji należy zaliczyć poniedziałkowe (4.07) zgłoszenie mieszkańca gminy Korsze. Kilka minut po godzinie 13.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego, że załoga karetki potrzebuje pomocy policji w związku z fałszywym wezwaniem. Według zgłoszenia wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Korsze zadzwonił na jeden z numerów alarmowych i zażądał szybkiego przyjazdu lekarzy z uwagi na to, że jego matka najadła się leków.

Kiedy służby medyczne pojechały na miejsce informacja okazała się nieprawdą. W celu wyjaśnienia interwencji pod wskazany adres pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że 39-letni mężczyzna, po tym jak nie mógł wejść do mieszkania matki zadzwonił na pogotowie i zmyślił całą sytuację czym wywołał fałszywy alarm.

Czytaj więcej: ketrzyn.wm.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account