Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chcesz być gotowy, kiedy będzie potrzebna pomoc twoim najbliższym? Chcesz zrobić coś więcej, niż tylko się przyglądać? Możesz zaktualizować swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy podczas otwartego szkolenia, zorganizowanego przez strażaków z komendy wojewódzkiej w Olsztynie.

Szkolenie będzie podzielone na części teoretyczną i praktyczną w oparciu o wytyczne europejskiej rady resuscytacji 2015 r. Zajęcia poprowadzi st. sekc. Krzysztof Maczulski, koordynator ratownictwa medycznego województwa warmińsko mazurskiego, strażak zawodowy, z wykształcenia Ratownik Medyczny. Od 2010 r pracuje jako ratownik w szpitalnym oddziale ratunkowym w Poliklinice w Olsztynie, instruktor i wykładowca Ośrodka Szkolenia Ratowniczego SP ZOZ MSW z WMCO w Olsztynie.

Podczas szkolenia zostaną omówione zagadnienia: bezpieczeństwo na miejscu wypadku, wzywanie pomocy, resuscytacja krążewniowo-oddechowa (osoba dorosła, dziecko, niemowlę), AED - automatyczny zewnętrzny defibrylator, organizacja miejsca wypadku komunikacyjnego, pozycja boczna bezpieczna, zadławienie, rany i krwotoki.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w szkoleniu? Wejść na stronę www.kwpsp.olsztyn.pl i zapisać się na jeden z podanych terminów.

Źródło: olsztyn.wm.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account