Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na Ukrainie rozpoczyna się realizacja projektu "Pogotowie na motocyklach".

W ramach pilotażowego miasta wybrano Kijów, w którym występują problemy z czasem dojazdu do pacjenta z powodu korków na drogach. Planuje się, że pierwszy przygotowany (ze sprzętem i lekami) motocykl wyjedzie na drogi Kijowa w kwietniu 2017 roku.

Informację przekazuje portal KV, powołując się na komunikat z oficjalnej strony Ogólnoukraińskiego Związku Ratowników Medycznych.

"Z doświadczenia z pracy w pogotowiu wiemy, że, niestety, dojechać samochodem do pacjenta na czas jest trudno, zwłaszcza w centralnej części miasta. Wpływ na to mają nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego przez kierowców i korki na drogach. W wyniku czego karetka jedzie zbyt długo, co często okazuje się dla pacjenta śmiertelne w skutkach. Średnio w Kijowie karetka przyjeżdża po 25 minutach. Ten czas można zmniejszyć o 3-4 razy za pomocą motocykli", - czytamy w komunikacie.

Poinformowano, że zgodnie z planami opieka medyczna na motocyklach będzie współpracować z Centrum Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof Kijowa. Przy tym motocykle będą pracować tylko w godzinach od 8.00 do 20.00 w dni powszednie i przy prowadzeniu ogólnodostępnych (masowych) wydarzeń.

Według informacji Ukraińskiego Związku Ratowników Medycznych, na motocyklu do pacjenta będzie wyjeżdżać doktor. Jeśli wezwanie będzie skomplikowane, to pasażerem „dwukołowego pogotowia" może zostać sanitariusz. Pogotowie będzie finansowe z dobrowolnych datków (od sponsorów i zainteresowanych obywateli). Dla pacjentów usługa będzie bezpłatna.

Czytaj więcej: wschodnik.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account