Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

– Zaproponowaliśmy to dlatego, że uważamy, iż nauczyciele oraz urzędnicy są najbliżej mieszkańców i naszych dzieci. W sytuacjach kryzysowych taka osoba byłaby przygotowana do działania – mówił w „Magazynie regionalnym” Maciej Mackiewicz. Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa wyszła z propozycją wyposażenia nauczycieli i urzędników w niewielkich rozmiarów mini apteczki pierwszej pomocy.

Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa zgłosiła burmistrzowi dzielnicy propozycję, by wyposażyć nauczycieli, pracowników ursynowskiej oświaty i urzędników w niewielkich rozmiarów mini apteczki pierwszej pomocy.

Jak powiedział w „Magazynie regionalnym” Maciej Mackiewicz, po otwarciu saszetki w środku znaleźć można rękawiczki i gazik do dezynfekcji. – Najważniejsza jest maseczka do przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki niej można dokonywać wdechów bezpiecznie, nie narażając ratownika na to, że płyny ustrojowe dostaną się do jego organizmu – tłumaczył pomysłodawca akcji. Wspomniał, iż chciałby wyposażyć apteczki w szlufki i małe kółka, aby nauczyciele i urzędnicy mogli nosić je przypięte do paska.

Dodał, że wewnątrz jest też instrukcja mówiąca, jak użyć apteczki. – Zaproponowaliśmy to dlatego, że uważamy, iż nauczyciele i urzędnicy są najbliżej mieszkańców i naszych dzieci. W sytuacjach kryzysowych taka osoba byłaby przygotowana do działania – podkreślił.

Bez odpowiedzi
Jak przyznał Mackiewicz, oficjalnej odwiedzi do tej pory nie ma. – Liczę jednak na życzliwość burmistrza w sprawie tej interpelacji.

Czytaj więcej: rdc.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account