Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wczorajsza sesja nadzwyczajna w powiecie białogardzkim, poświęcona szpitalowi, po raz kolejny była burzliwa, znowu padło mnóstwo pytań.

Pytań wciąż jest sporo, bo mieszkańcy powiatu obawiają się o losy białogardzkiej lecznicy, która od początku roku jest w ręku prywatnej spółki Centrum Dializa. Niepokój wśród pracowników, rezygnacja z pracy lekarzy i w efekcie zamknięcie dwóch oddziałów spowodowało, że nastroje są fatalne. Wczoraj na sesji pojawili się więc wszyscy, którzy są odpowiedzialni za szpital lub w jakiś sposób są z nim związani: prezes Centrum Dializa Jacek Nowakowski, nowa dyrektor szpitala Aleksandra Drobiec, samorządowcy.
Prezes Nowakowski przyznał, że już od grudnia wiadomo było, że kilku lekarzy jest na wypowiedzeniu, ale wciąż trwały z nimi negocjacje. Potwierdził, że brakowało jednak dialogu i dlatego m.in. 1 kwietnia w szpitalu zabrakło lekarzy, co spowodowało, że należało zawiesić działalność najpierw oddziału wewnętrznego, a następnie intensywnej opieki medycznej.

Zapewnił, że rozpoczęły się kolejne negocjacje i wierzy, że lada chwila lekarze zaczną pracować, a oddziały wznowią działalność. Przypomniał, że wkrótce rozpocznie się też budowa całego bloku operacyjnego, po jego ukończeniu wszystkie oddziały znajdą się w jednym miejscu, a to spowoduje znaczne oszczędności w funkcjonowaniu lecznicy. Zapewnił, że spółka nie planuje już żadnych zwolnień, jeśli chodzi o etaty. Poruszona też została kwestia ostatniej interwencji w mieście. Do poturbowanej starszej pani, zamiast karetki pogotowia, przyjechali strażacy. Dr Wojciech Potrzebowski wyjaśnił, że przez zamknięcie oddziałów, karetki wyjeżdżają częściej w teren, do sąsiednich szpitali. - Ale system ratownictwa przewiduje, że w takich sytuacjach strażacy są jak najbardziej uprawnieni do udzielenia pomocy. Ja jednak apeluję do wszystkich, by wzywali karetki w naprawdę pilnych przypadkach.

Źródło: gk24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account