Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dziesięcioletni Michał jest bohaterem! Uratował życie całej swojej rodziny. Zachował zimną krew i wezwał służby, gdy jego siostra znalazła Nieprzytomnych rodziców - tato leżał w kuchni, a mama w łazience. Stężenie tlenku węgla było tak wysokie, że ważne były sekundy.

- Siostra obudziła mnie mówiąc, że tato leży w kuchni, a mama w łazience w wannie - opowiada Michał Zaczyk. - Od razu zadzwoniłem na pogotowie. Dyspozytorka kazała mi otworzyć okna w mieszkaniu, a następnie dopytywała, czy na miejsce przybyła już straż. Po jej przyjeździe, zeszliśmy do bramy i czekaliśmy - dodaje mały bohater.

Dramat rozegrał się w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 8 w Kłodzku. Wykryto w nim tlenek węgla, zagrażający życiu mieszkańców. Strażacy otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla nad ranem - po godzinie 4. - W chwili wejścia ratowników do jednego z mieszkań pomiar stężenia tlenku węgla w kuchni oraz łazience wskazywał 530 ppm - czyli był bardzo wysoki - mówi Janusz Marnik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. - W łazience uruchomiony był gazowy podgrzewacz wody, z niedrożnym kanałem wentylacyjnym zasłoniętym kurtką - dodaje rzecznik straży pożarnej.

Czytaj więcej: gazetawroclawska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account