Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pielęgniarki pracujące w punktach szczepień i pogotowiu nie dostały podwyżek.

Od 1 stycznia 2016 r. pielęgniarki pracujące w przychodniach rodzinnych i punktach szczepień miały dostać 400 zł podwyżki. Tak jak ich koleżanki ze szpitali, którym wzrost płac przysługiwał już od września 2015 r. Okazało się jednak, że przepisy noweli rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów nie są stosowane we wszystkich placówkach medycznych. Larum podniósł Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w Małopolsce.

Jego przewodnicząca Grażyna Gaj informuje, że bez podwyżek zostały tysiące pielęgniarek pracujących w punktach szczepień. To jednak nie wszystko. Wzrostu płac nie odnotowały także pielęgniarki z trzech województw pracujące w systemie ratownictwa medycznego. Chodzi o województwa małopolskie, mazowieckie i śląskie. O ile bowiem na podwyżki pielęgniarek w szpitalach pieniądze przekazuje, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, NFZ, o tyle w przypadku ratownictwa medycznego, czyli głównie pogotowia, pojawił się problem. Pogotowiom płaci bowiem wojewoda. – Wojewodowie zabezpieczyli pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek, ale nie mieli prawnej możliwości, aby przekazać je ratownictwu medycznemu.

Czytaj więcej: rp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

sheep
+6 #1 sheep 2016-01-12 18:05
tak, 400zł ale brutto, nie od września tylko od nie wiadomo kiedy, i jak zwykle podwyżka nie obejmie ratowników, dalej będą pracować na stawce sprzątaczek...
Zgłoś administratorowi
zzprmbstok
+5 #2 zzprmbstok 2016-01-13 19:46
A teraz dwa słowa na temat podwyżek dla pielęgniarek(po minę chamstwo zignorowania ratowników przy tej "operacji").Pan ie pielęgniarki wystękały podwyżki nie na pielęgniarkę (czyli jedna podwyżka na jedna osobę)lecz na etat i prawda jest taka że jak pielęgniarka pracuje np.szpital,pogo towie oraz dyspozytorka medyczna to dostaje do KAŻDEJ z tych umów pieniążki.Więc IQ dalej bez zmian(chytre baby zrobiły w konia koleżanki).A gdyby podwyżki były na jedna osobę można było dać te pieniądze większej ilości osób jakie to proste.
Zgłoś administratorowi
vip
+10 #3 vip 2016-01-14 11:33
A kiedy pielęgniarki pracujące w ZRM będą musiały zdobywać drogie punkty?
Zgłoś administratorowi
RKTS
+9 #4 RKTS 2016-01-16 18:54
Cytuję vip:
A kiedy pielęgniarki pracujące w ZRM będą musiały zdobywać drogie punkty?

Powiem wprost tak jak lubię
Co wielmożne(i) qr.. powstrzymam się;) robią w zespołach ratowniczych ich miejsce szpital przychodnie itp.To samo myślę o pseudo-lekarzac h
Mam nadzieje że to się zmieni
Zgłoś administratorowi
zniesmaczona
-10 #5 zniesmaczona 2016-02-08 11:12
Cytuję vip:
A kiedy pielęgniarki pracujące w ZRM będą musiały zdobywać drogie punkty?


Szanowny vip jestem pielęgniarką pracującą w ratownictwie Medycznym i wiem jak są zdobywane punkty przez ratowników.... więc bardzo cię proszę o wstrzymane się z takimi komentarzami to raz a dwa jakbyś nie wiedział to pielęgniarki chcąc się dokształcać też muszą dopłacać niestety do tego .... zapytaj się ile kosztują specjalizacje i kursy i wtedy wypowiadaj się.
Jednodniowy kurs np. z Krwiolecznictwa kosztuje 120 zł który to trzeba co jakiś czas powtarzać za 80 zł i nie każdy może go zrobić na koszt placówki w której pracuje.
Zgłoś administratorowi
sheep
+2 #6 sheep 2016-02-08 14:40
KPP dla ratowników jakieś 800zł i osobiście nie słyszałam żeby któryś z pracodawców zwracał choćby część... :cry:
Zgłoś administratorowi
tm212
-1 #7 tm212 2016-02-08 18:31
Cytuję zniesmaczona:
z Krwiolecznictwa kosztuje 120 zł który to trzeba co jakiś czas powtarzać za 80 zł


Mimo że jestem ratownikiem to zrobiłem ten kurs, nie po to by utrzymać posadę, ale dla własnej wiedzy. kosztuje 130zł, przypominający 100zł.. Ale tak a propo to ten kurs jest niczym ( mało informacji do przyswojenia) w porównaniu z kursami dla rat med..

Ale słyszałem że PIP przykręca wam z doskonaleniem zawodowym śrubkę, więc powodzenia..
Pozdrawiam
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account