Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ministerstwo Zdrowia w najnowszych wyjaśnienia dotyczących przyszłości bazy ratownictwa powietrznego w województwie kujawsko-pomorskim informuje, że najbardziej prawdopodobnym miejscem przeprowadzki bazy HEMS jest Żołędowo w gminie Osielsko.

Obecnie rozpatrywana jest możliwość realizacji inwestycji na terenie miejscowości Żołędowo, gmina Osielsko. Dla proponowanej lokalizacji zlecone zostało opracowanie oceny oddziaływania na środowisko oraz sporządzenie raportu o oddziaływaniu na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia. Inne potencjalne lokalizacje pod ewentualną budowę bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w tym rejonie nie spełniają podstawowych kryteriów niezbędnych dla realizacji planowanej inwestycji – wyjaśnia sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Sławomir Neumann, odpowiadając na interpelacje posła Tomasza Latosa.

Resort zdrowia informuje przy tym - Z informacji przedstawionych przez SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wynika, iż obecnie podjęte działania oraz prowadzone dotychczas rozmowy zmierzające do uzgodnienia lokalizacji bazy HEMS na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.

Głównym udziałowcem Portu Lotniczego jest Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Konieczność przeprowadzki związana jest z planami inwestycyjnymi, na które pozyskane mają zostać środki z Unii Europejskiej. Wymogiem uzyskania tych funduszy jest posiadania prawa własności do gruntu przez beneficjenta, w przypadku lotniska jest to obecnie umowa użyczenia terenu.

Źródło: portalkujawski.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account